Jak rozdziela się pomoc

Osz -kilu urzędników podejrzanych o sprzeniewierzenie pomocy humanitarnej.

W regionie Osz ludzie nie skorzytsali z pomocy humanitarnej, która została sprzeniewierzona przez lokalnych urzędników. Te informacje, zgodnie z danymi agencji informacyjnych „24.kg” , powiedział, obrońca praw człowieka. Według działacza praw człowieka Tolekan Ismailova, zastępca gubernatora Taalai Bekir odpowiedzialny za rozładunek przywożonych produktów, dystrybuuje je dla swoich pracowników. On również nakazał, żeby oddziały funkcjonariuszy Osh City Hall, zatrzymywały się samochód z żywnością przeznaczoną dla ofiar, „zlikwidować na pół godziny i podjąć z nimi.” Z kolei aktywistk praw człowieka Gulgaky Mamasalieva powiedział, że przewodniczący rady miasta Osz (parlament) Davlatbek Alymbekov rozdzielona między posłami z 12 ciężarówek Kamaz humanitarnych towarów, pochodzących z Biszkeku stolicy. „Chcemy zrozumieć, i pamiętaj, aby podjąć działania” – dodała.

Wiceprezydent miasta Osh Alimzhan Baygazakov obiecał, że należy zweryfikować informacje na temat kradzieży. Według niego, Rządz Tymczasowy został ostrzeżony, że rozdział pomocy humanitarnej, jest na jego głowie.

W związku z zamieszkami na południu Kirgistanu nadal otrzymuje ten region spore ilości pomocy humanitarnej (jego dzieje w całym kraju, a wysyłane z zagranicy). Przede wszystkim mieszkańcy regionu potrzebują żywności i leków. Według agencji, ale 15 czerwca w Osh i Jalalabad zostały dostarczone 158 ton ładunków humanitarnych.

Dystrybucji pomocy humanitarnej wśród osób potrzebujących jest trudna. W Osz, w szczególności mieszkańcy niektórych dzielnic odmówić puścić obcych, obawiają się nowych zamieszek. Było również, że konwoje humanitarne są atakowane szabrowników.

Jak widać pomoc humanitarna jest potrzebna w bardzo wielu regionach świata, nawet w teoretycznie takich, które są rozwinięte. Chociaż większosć osób zdecydoweanie pomoc humanitarną kojarzy tylko z biednymi krajami trzeciego świata, a nie dopuszcza do myśli pomocy w Europie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.